Novinky

Aputure LS 600c Pro. Čím překvapí druhá nejvýkonnější bodovka společnosti?

Sed nec pulvinar arcu. Proin dapibus vel augue eget egestas. Quisque ullamcorper quam eu egestas aliquet. Sed at ante sed massa bibendum fac
Sdílejte dřív než ostatní!

Aputure na veletrhu NAB 2022 představilo nová LED světla pro videoprodukci – full-color lampu LS 600c Pro, trubicové světlo MT Pro a MC Pro. Každý z nových produktů nabízí plné možnosti osvětlení RGB.

Lampa Aputure LS 600c Pro je nejnovějším modelem řady Light Storm (LS) 600 a druhým nejvýkonnějším bodovým LED světlem společnosti Aputure. Předchozí dva modely LS 600 od společnosti Aputure se dodávaly v denním (5600K) a dvoubarevném (2700K-6500K) provedení. Nový model LS 600c Pro poskytuje plnobarevný výstup díky čipové sadě RGBWW LED. Světlo o výkonu 600 W má standardní držák Bowens, takže je kompatibilní s širokou škálou příslušenství a modifikátorů světla, včetně hyperreflektoru řady LS 600, který se dodává s novým modelem LS600c Pro. Ten umožňuje soustředit světlo pro dosažení výkonu 4 150 luxů na 3 metry.

Aputure LS 600c Pro se začne prodávat spíše ke konci roku za cenu 2 490 amerických dolarů.

Trubicové světlo Aputure MT RGB je, podle společnosti, nejjasnější LED trubicové světlo dostupné na trhu s nejvyšším rozlišením pixelového mapování a nejrychlejší obnovovací frekvencí. Díky vyšší hustotě pixelů dokáže také stmívat méně než konkurenční trubicová světla. Trubice odpovídá barevným čipům, které se nacházejí v modelu LS 600c Pro. Trubice lze propojit pomocí aplikace Sidus Link. Díky ní může ovládat zabudovaný bezdrátový DMX. Baterie vydrží svítit něco málo přes 100 minut.

Co se týče použitelnosti, MT má integrované magnety. Dodává se s 45stupňovou měkkou voštinovou mřížkou a mini stativem s kulovou hlavou. Společnost Aputure uvádí výkon 597+ luxů na vzdálenost 0,5 m. Datum vydání ani cena nebyly oznámeny.

Nabitý program NAB 2022 uzavírá nový model MC Pro. Jedná se o nejmenší kapesní LED světlo na světě s plným RGB. MC Pro váží pouhých 225 g a má rozměry 108 x 70 x 25 mm. Je magnetické a nabíjí se bezdrátově, což nabízí snadné použití. Oproti původnímu modelu MC, uvedenému na trh v roce 2019, přináší MC Pro o 40 % jasnější výkon, užší úhel vyzařování 45 stupňů a rozšířený rozsah barevných teplot. Model MC Pro nyní nabízí teplotu barev od 2 000 do 10 000 kelvinů. Světlo využívá stejnou technologii RGBWW jako nové světlo LS 600c Pro. Světlo MC Pro je plně laditelné v režimu RGB a dokáže vytvořit více než miliardu barev. Stejně jako původní světlo MC a trubicové světlo MT RGB je i MC Pro kompatibilní s aplikací Sidus Link a lze jej ovládat bezdrátově.

Stejně jako u nového trubicového světla, ani u MC Pro zatím není k dispozici datum vydání ani informace o ceně.

Zdroj: NAB 2022, Aputure a DPreview

Nepřehlédněte